تسخیر بازار موبایل توسط شیائومی ، رقیب سرسخت سامسونگ و علی بابا

تسخیر بازار موبایل توسط شیائومی ، رقیب سرسخت سامسونگ و علی بابا

شرکت شیائومی ، سازنده گوشی های هوشمند چینی در حال حاضر سومین شرکت بزرگ جهان است که در حوزه صادرات و فروش اقلام فناوری محور در سطح جهان فعالیت می کند.

 

 به گزارش خبرنگار فابریک کالا به نقل از فوربس، با وجود این که تنها 7 سال از تولد شیائومی می گذرد ،اکنون این شرکت آمادگی خود را برای بالا بردن نرخ عرضه محصولات خود اعلام کرده است . بر این اساس ، شیائومی قصد دارد با حداقل  50 میلیارد دلار کورد ثبت کند . این رکورد دوبرابر فروش علی بابا با 25 میلیارد دلار خواهد بود.

 

شرکت شیائومی در سال  2014 با فروش تقریبی 46 میلیارد دلار ،ارزشمندترین شرکت فن آوری خصوصی آن سال شد .  براساس اطلاعات آماری وب سایت cb insight ، فروش آنلاین و برگزاری کمپین های گفتگو محور در  رسانه های اجتماعی به این تولید کننده گوشی هوشمند چینی کمک بسزایی کرده تا به یکی از بزرگ ترین فروشندگان جهان تبدیل شود . 

 

موسس و رئیس این شرکت ، لی جون اخیرا  در جریان کنفرانس جهانی اینترنت اظهار داشت که او به دنبال پیاده سازی ایده های تجاری چین در کشورهای دیگر است. به اعتقاد وی راه اندازی عرضه عمومی موفق محصولات می تواند دستاوردهای موفقیت آمیز قابل توجهی را بدست آورد.

 

در حال حاضر ،  اکثر  گوشی های شیائومی به صورت آنلاین به فروش می رسند . راهکاری که یک راهبرد فروش مهم برای شرکت شیائومی محسوب می شود . گرچه  افتتاح فروشگاه های غیر مجازی متعدد نیز روند رشد شیائومی را طی سال گذشته تسریع کرده است.

 

رقابت بین هواوی ، ویوو و اوپو در چین تنگاتنگ است . در نتیجه شیائومی در داخل با این رقبا و در خارج با سامسونگ به عنوان یک برند الکترونیک و علی بابا به عنوان یک خرده فروشی عظیم مبارزه می کند.

 

یک تحلیلگر ارشد در کانالایز معتقد است ، نوآوری های شیائومی به تدریج بازار را از سامسونگ گرفته و به شیائومی تقدیم می کند . در حال حاضر شیائومی موفق شده 17 درصد از بازار هند را هدف بگیرد . علاوه بر این موارد ، شیائومی رسما در ماه نوامبر در اسپانیا راه اندازی شد و از مادرید برای دروازه فروش در اروپا استفاده خواهد کرد.

ارسال نظر