دوج کوین ارزدیجیتال

دوج کوین ارزدیجیتال
دوج کوین ارزدیجیتال

دوج کوین ارز دیجیتال 

از ارزهای دیجیتالی که رشد زیادی کرد ارز دوج کوین میباشد . دوج کوین توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر باهدف شوخی و طنز تولید شد. این ارز دیجیتال برای طراحی لوگو خود از تصویر سگ با نژاد شیبا اینو استفاده شده است و بخاطر همین عکس سگ بسیار محبوب شد ؛ و به آرامی روند به رشدی گرفت .دوج کوین ارز رمز دار چند ویژگی اساسی دارد: 1- عرضه ی نامحدود, 2-داشتن الگوریتم اسکریپت. 3- تراکنش بسیار اندک و سرعت بالای تراکنش و استفاده ی آسان از پلتفرمش.

 برای استفاده از دوج کوین چند روش وجود دارد : 1-انعام گرفتن به این منظور که  زمانی که کاربران  محتوایی تولید می کنند در فضا اینترنتی  که این ارز به صورت انعام به کیف پول  (والت) واریز می شود . 2- خرید و ترید کردن , 3- خرید و فروش کردن کالا و خدمات ,4- استخراج دوج کوین.

دوج کوین مثل بیت کوین متن باز و شبکه غیر ممتمرکز نظیر به نظیر ست که از الگوریتم اجماع کار  (PoW) استفاده می کند؛ بنابراین شبکه دوج کوین به ماینر ها وابسته ست تا تراکنش ها تایید کند و شبکه  از دست کسانی  که بطور دستی می خواهند در تراکنش ها دخالت کنند ایمن  کند. ارز دیجیتال دوج کوین محدودیت موجودی را برداشته ست که همین امر باعث کاهش این ارز شده بود که  باعث نگرانی  جامعه دوج کوین از بابت حمله ی 51% شده بود . حمله ی 51% یعنی که استخراج یا ماینر را کنترل نصف بیشتر بلاک چینی را بگیرد که باعث انجام نشدن تراکنش ها می شوند. برای جلوگیری کردن از حمله ی 51% توسعه دهندگان تصمیم به استخراج ترکیبی گرفتند که به اسم (اثبات کار کمکی) هم شناخته میشود . استخراج ترکیبی این اجازه رو به ماینرها می دهد که روی دو زنجیره کار کنند و از هر دو زنجیره پاداش بگیرند. در این صورت استخراج دوج کوین و لایت کوین راحتتر انجام می شود.

 دوج کوین در 24 ساعت گذشته بهترین عملکرد را در میان 100 رمز ارز دیجیتال برتر داشته و با 50 % رشد همراه بوده است . دوج کوین با رشد چشمگیری که داشته ست از شرکت های سانتاندر (santader) و اینترنشنال اکسچنج (intercontinental  exchange) و بی ام و( BMW) بزرگتر شده است . در سال 2021 , دوج کوین  16000 % افزایش رشد داشته است که این روند رشد چشمگیر باعث شد سود  دیگر ارزهای دیجیتال کمتر به چشم بیایند.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)